Doprava a logistika | 29. 09. 2021

Železniční síť Regensburg/Donautal objednala nové elektrické trakční jednotky Mireo od společnosti Siemens Mobility

  • Siemens Mobility vyrobí a dodá pro železniční síť Regensburg/Donautal 23 čtyřvozových elektrických trakčních jednotek Mireo
  • Jednotky Mireo budou dodány provozovateli agilis v roce 2024
  • Uvedení do provozu do prosince 2024

Společnost Siemens Mobility získala zakázku na dodávku 23 čtyřvozových elektrických trakčních jednotek Mireo pro provozovatele agilis Eisenbahngesellschaft mbH & Co. KG, dceřiné společnosti BeNEX GmbH. Jednotky pro železniční síť Regensburg/Donautal budou dodány v roce 2024 a zahájení osobní dopravy je plánováno na prosinec 2024. Bayerische Eisenbahngesellschaft (BEG), která plánuje, financuje a řídí provoz regionálních a příměstských železnic jménem Svobodného státu Bavorska, požadovala ve svém výběrovém řízení na některé části železniční sítě nová vozidla. Jednotky Mireo budou provozovány na nové lince RE 50 (Norimberk - Regensburg - Plattling) a RB Line 51 (Neumarkt - Regensburg - Plattling).

"S jednotkami Mireo od společnosti Siemens měla dopravní společnost agilis v hodnocení kvality nabídek podaných v soutěži uspořádané bavorským objednatelem veřejné dopravy BEG pro síť Regensburg/Donautal jasný náskok před konkurencí. Konkrétnější orientace na požadavky regionální dopravy není možná. Fantastický úspěch, který zajistí společnosti agilis, lídrovi v oblasti kvality v železniční zemi Bavorsku, skvělou budoucnost," řekl Dr. Michael Vulpius, generální ředitel mateřské společnosti BeNEX.

"Vysoký komfort pro cestující díky velkoryse navrženým interiérům byl hlavním tématem při objednávání našich nových vozidel. Je pro nás důležité, aby se cestující ve vlaku cítili pohodlně. Právě to v agilisu prosazujeme," říká Dr. Axel. Hennighausen, výkonný ředitel pro provoz a technologie ve společnosti agilis.

"Uvedení nových vozidel do provozu v síti Regensburg/Donautal nabízí našim cestujícím významnou přidanou hodnotu v podobě spojení s Norimberkem a tam i připojení na dálkovou dopravu, což je milník v historii společnosti agilis," dodává Gerhard Knöbel, obchodní a mobilizační ředitel projektu.

 Albrecht Neumann, generální ředitel ve společnosti Siemens Mobility: "V Siemens Mobility jsme rádi, že jsme byli pověřeni dodávkou nových jednotek pro síť Regensburg/Donautal. Z naší úspěšné řady Mireo jsme již prodali více než 240 vozidel. Elektrické trakční jednotky Mireo přesvědčí provozovatele i cestující vyšším pohodlím, spolehlivostí a energetickou účinností. Speciálně pro síť Regensburg/Donautal jsme vyvinuli novou, mimořádně výkonnou variantu jednotky Mireo, která je vybavena dvěma přídavnými hnacími nápravami a umožňuje tak vyšší zrychlení."

Nové jednotky Mireo disponují 216 místy k sezení a díky svému prostornému designu poskytují cestujícím větší pohodlí. U každých nástupních dveří je například víceúčelový prostor, který navíc není omezen sklopnými sedadly, což dále zvyšuje užitek pro cestující. Všechna vozidla jsou vybavena bezbariérovým přístupem pro cestující se sníženou schopnosti pohybu a orientace. Kromě toho je na palubě vozidla plošina pro vozíčkáře, která umožňuje nástup a výstup vozíku ve stanicích s nižšími nástupišti. Cestujícím usnadňuje uložení kufrů velké množství zavazadlových stojanů.

Informační systém pro cestující v reálném čase zobrazuje aktuální časy příjezdů a odjezdů, možnosti přestupů na jednotlivých zastávkách. Vozidla budou mít speciálně upravený povrch skel oken pro zlepšení příjmu mobilního signálu. Kromě toho budou mít cestující ve vlacích k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Elektrická trakční jednotka Mireo od společnosti Siemens Mobility je škálovatelné článkové vozidlo, jehož hmotnost byla výrazně snížena díky různým konstrukčním opatřením, včetně použití lehkých podvozků s vnitřním rámem. Kromě toho výrazně lepší aerodynamika ve srovnání s předchozími modely přispívá k nižší energetické náročnosti. Díky tomu je tato nová varianta jednotky Mireo mimořádně výkonná a umožňuje vyšší zrychlení. Vozidlo dosahuje nejvyšší provozní rychlosti 160 km/h.

Jednotky Mireo jsou vyráběny v závodě Siemens Mobility v Krefeldu.


Foto

Kontakt

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Daniela Černá, telefon: +420 702 194 844
E-mail: daniela.cerna@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz/mobility a http://www.siemens.cz.

 

Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,2 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 500 zaměstnanců.  Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Další tiskové zprávy