Celofiremní | 11. 12. 2018

Závod OEZ Letohrad skupiny Siemens je energeticky úspornější, ušetří 9 milionů ročně

Závod OEZ v Letohradě
  • Úspora 2 000 tun CO2 ročně

  • Úspora nákladů na energie 5,2 milionu Kč ročně

  • Úspora nákladů na údržbu 3,25 milionu Kč ročně

Závod OEZ Letohrad skupiny Siemens dosáhl výrazného zvýšení energetické účinnosti díky decentralizaci systému vytápění, výměně osvětlení, využití odpadního tepla a efektivnějšímu odvětrávání. „Na energiích a investicích do údržby ročně ušetříme téměř 9 milionů korun a dva tisíce tun CO2 ročně,“ uvádí Roman Schiffer, ředitel závodu OEZ Letohrad. „V příštích letech plánujeme výměnu osvětlení v dalších halách, instalaci dobíjecích stanic pro elektromobily a nové projekty, které nám pomohou snížit emise.“ dodává.  

 

Projekt realizovalo oddělení Siemens Real Estate (SRE), které odpovídá za budovy a jejich údržbu. „Projekty na úsporu energií realizujeme po celém světě, ale v Letohradě jsme dosáhli vůbec nejlepšího poměru úspor CO2 na investici,“ vysvětluje Jiří Karas, ředitel oddělení SRE v České republice. „Decentralizovali jsme systém vytápění, kotle nového systému jsou dnes mnohem efektivněji umístěny v přízemí dvou výrobních budov. Prostor bývalé kotelny tak můžeme využít jinak, bude zde umístěno zázemí pro údržbu zařízení a budov.“ doplňuje.

 

Dříve závod využíval systém parního ústředního vytápění. Ten měl vysokou energetickou spotřebu, byl však nezbytný pro galvanizaci, což je energeticky náročný proces nanášení povlaku zinku. Při něm musí být velmi rychle dodáno velké množství tepla. Nově tento proces využívá moderní parní generátor, který dokáže rychle a efektivně dodat potřebné teplo. Ve všech ostatních budovách stačí výrazně ekonomičtější teplovodní otopné soustavy, jejichž kotle jsou umístěny v přízemí dvou budov. Projekt na snížení energetické náročnosti závodu OEZ Letohrad vypracovala divize Siemens Building Technologies.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí po celém světě a zaměřuje se na oblast elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí, řadí se mezi přední dodavatele energetických zdrojů a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. V rámci dceřiné společnosti Siemens Healthineers AG je společnost také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a zobrazovací systémy s magnetickou rezonancí, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky a klinického IT. Ve finančním roce 2018, který skončil 30. září 2018, dosáhl Siemens obratu 83 miliard EUR s čistým ziskem 6,1 miliard EUR a zaměstnával 379 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy