Technologie budov, Doprava a logistika, Průmysl, Industry 4.0, Smart Cities, Inovace | 24. 02. 2021

Technologie Siemens zajistí komfort a bezpečnost komplexu The Circle na letišti v Curychu

  • Všechny prostory komplexu „The Circle“ jsou vybaveny technologiemi Siemens
  • Komplexní řešení dodávek energie pro všechny objekty
  • Certifikace LEED Platinum americké organizace Green Building Council

Nový komplex „The Circle“ na curyšském letišti nabízí na ploše o rozloze téměř 30 tisíc m2 nejrůznější obchody, restaurace a služby, hotely, a dokonce i konferenční centrum. Na návrhu tohoto rozsáhlého projektu se aktivně podílela i společnost Siemens, když zde instalovala přes 30 tisíc komponent z oblasti technologie budov a energetiky. Pro 25 tisíc lidí, kteří denně komplex navštíví, jsou tyto technologie zárukou bezpečnosti a energetické účinnosti.

 

Komplex „The Circle“ se pro veřejnost otevřel v listopadu 2020. Může se pochlubit nejen švýcarským certifikátem Minergie, ale i nejvyšší certifikací v oblasti udržitelnosti budov LEED Platinum, kterou uděluje americká organizace Green Building Council.

 

„Naše produkty a řešení najdete v každé části a jednotce komplexu. Díky nim se zde jak návštěvníci, tak nájemci a provozovatelé mohou cítit komfortně a bezpečně. Jsme rádi, že jsme se společně s naším zákazníkem Flughafen Zurich AG mohli podílet na vzniku tohoto jedinečného a energeticky úsporného projektu,“ uvedl Henning Sandfort, generální ředitel pro Building Products společnosti Siemens Smart Infrastructure.

 

Plně automatizovaný komplex

Společnost Siemens dodala komponenty pro systémy vytápění, větrání a klimatizace (HVAC), které zajišťují optimální a zdravé vnitřní prostředí v celém komplexu, který zahrnuje celkem šest objektů. Mimo jiné zde byly instalovány také chytré periferní přístroje optimalizované pro plně automatizovaný provoz celého systému.  Díky modulárnímu návrhu bude možné systémy v budoucnu snadno rozšiřovat či měnit a nabídnout tak provozovatelům a nájemcům potřebnou flexibilitu a bezpečnost. K automatizaci jednotlivých prostorových prvků – od HVAC po stínění či osvětlení – se používá KNX komunikace, která umožňuje plnohodnotnou automatizaci všech systémů. 

 

Společnost Siemens rovněž navrhla a instalovala komplexní řešení pro spolehlivé dodávky elektrické energie. Do celého komplexu proudí energie z hlavní nízkonapěťové rozvodné sítě po zhruba tisíci metrech sběrnic. Transparentnost energetických toků zajišťují integrované měřicí přístroje, takže provozovatelé mohou snadno identifikovat místa pro potenciální úspory. Nízkonapěťová rozvodná síť a odbočky sběrnic využívají celkem 600 vzduchových jističů a jističů v lisovaném pouzdru. Jističe obsahují funkci selektivního vypnutí (tripování), což dále zvyšuje spolehlivost dodávek a chodu infrastruktury. Modulární design instalovaných komponent umožňuje jejich snadnou modifikaci podle případných nových požadavků. V budoucnu bude možné přenášet data přímo přes přípojnicové rozvody.

 

Bezpečnost veřejných prostranství, maloobchodních prostor, parkovacích garáží a evakuačních zón včetně hotelů Hyatt a zdravotního střediska curyšské fakultní nemocnice zajišťuje systém evakuačního rozhlasu a nouzového hlášení.

 

The Circle v kostce

  • Komplex šesti propojených objektů navržený a projektovaný jako městská čtvrť
  • Zařízení: obchody, restaurace, hotely, místa pro coworking, zdravotnické služby, fitness centrum, hlídání dětí
  • Nabízí 6,5 tisíce pracovních míst
  • Očekávaná návštěvnost: 25 tisíc lidí denně

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již  více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. 

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57.1 miliard EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293 000 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.siemens.com

 

Další tiskové zprávy