Doprava a logistika | 18. 01. 2019

Stovka lokomotiv Siemens Vectron pro německého nákladního dopravce

Siemens Vectron pro DB

  • Rámcová smlouva na 100 vícesystémových lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility

  • První objednávka 40 lokomotiv s termínem dodání od února 2019

  • Lokomotivy si objednal německý nákladní dopravce DB Cargo AG


 

Společnosti Siemens Mobility a DB Cargo uzavřely rámcovou smlouvu na dodávku 100 vícesystémových lokomotiv Vectron. Současně s podpisem smlouvy byla učiněna první objednávka čítající 40 lokomotiv Vectron MS. Lokomotivy jsou určeny pro přeshraniční provoz v několika evropských zemích. Dodávky vozidel budou zahájeny v únoru 2019 a budou probíhat do června 2020.

 

 

 

„Německý nákladní dopravce DB Cargo si u nás objednal 60 lokomotiv už v létě roku 2017. Uzavření další rámcové smlouvy znamená úspěšný vývoj projektu a ocenění spolehlivosti našich vozidel,“ říká Sabrina Soussan, generální ředitelka globální společnosti Siemens Mobility.

 

„Lokomotiva Vectron MS je velmi energeticky úsporná, která umožňuje přeshraniční provoz bez nutnosti výměny lokomotiv. Zákazníkům společnosti DB Cargo tak můžeme poskytovat ještě lepší služby na evropských tratích,“ dodal Steffen Bobsien, zástupce společnosti DB Cargo.

 

 Lokomotivy pro německého nákladního dopravce DB Cargo mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h, jsou vybaveny potřebnými regionálními zabezpečovacími systémy i evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS.

 

 

Společnosti Siemens Mobility se už podařilo získat zakázky na více než 800 lokomotiv Vectron u 41 zákazníků. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v Bulharsku, České republice, Německu, Finsku, Chorvatsku, Itálii, Maďarsku, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku a v Turecku.

 


Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí po celém světě a zaměřuje se na oblast elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí, řadí se mezi přední dodavatele energetických zdrojů a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. V rámci dceřiné společnosti Siemens Healthineers AG je společnost také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a zobrazovací systémy s magnetickou rezonancí, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky a klinického IT. Ve finančním roce 2018, který skončil 30. září 2018, dosáhl Siemens obratu 83 miliard EUR s čistým ziskem 6,1 miliard EUR a zaměstnával 379 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy