Doprava a logistika | 30. 06. 2020

Společnost EP Cargo Invest převzala již osmou lokomotivu Siemens Vectron

  • EP Cargo Invest provozuje již 8 lokomotiv Siemens Vectron MS
  • Lokomotiva se stane součástí portfolia sesterské společnosti LokoTrain, holdingového provozovatele lokomotiv
  • EP Cargo Invest byl prvním zákazníkem v ČR, který zakoupil lokomotivu Vectron MS od Siemens Mobility (v roce 2016)

Předání poslední ze tří objednaných vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron proběhlo dne 30. června 2020 na vlakovém nádraží Praha - Smíchov. Smlouvu na dodávku tří vícesystémových lokomotiv Siemens Vectron MS v rámci OPCE uzavřely společnost Siemens Mobility a EP Cargo Invest 17. dubna 2019. Vozový park společnosti EP Cargo Invest byl tak rozšířen na celkových 8 lokomotiv Siemens Vectron MS. První lokomotiva Vectron byla zákazníkovi předána již v únoru roku 2016 a byla vůbec první lokomotivou tohoto typu, která byla dodána společností Siemens Mobility Česká republika (tehdy divize Mobility).

„Od roku 2016 společnost Siemens Mobility Česká republika prodala na českém železničním trhu 37 lokomotiv Vectron. Lokomotivy jsou nasazovány na vozbu jak těžkých nákladních vlaků, tak i důležitých expresů v osobní dopravě.“ říká Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility v České republice. “Věřím, že toto rozšíření a způsob modernizace lokomotivního parku společnosti EP Cargo Invest povede k plné spokojenosti zákazníka a přispěje k naplnění jeho cílů v oblasti přepravy.“

„Letos pořízené lokomotivy se stanou součástí portfolia lokomotiv společnosti LokoTrain. Své využití najdou v přepravách skupinových dopravců EP Cargo, Locon a RM Lines a budou k dispozici k pronájmům i ostatním dopravcům v regionu střední Evropy. K pořízení trojice lokomotiv Siemens Vectron v letošním roce nás vedla pozitivní zkušenost s dosavadním provozem těchto lokomotiv, vážíme si jejich spolehlivosti a vysoké úrovně servisu ze strany Siemens Mobility. Věříme, že 3 nové lokomotivy Siemens Vectron povedou k dalšímu rozvoji přeprav skupiny EP Logistics,“ dodává Radim Kotlář, člen představenstva společnosti EP Cargo Invest.

Všech 8 lokomotiv Siemens Vectron se odlišuje netradičním designovým polepem. EP Cargo Invest tím vyjadřuje svůj kladný přístup k moderním technologiím, nekonvenčním řešením a k rozvoji železničního prostředí. Tuto myšlenku zcela naplňují i nově pořízená vozidla Vectron – umožňují dopravci nejen rychlou a hospodárnou přepravu zboží, ale zároveň jsou šetrná k životnímu prostředí.

Lokomotivy pro společnost EP Cargo Invest mají výkon 6 400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou vybaveny potřebnými národními vlakovými zabezpečovači včetně evropského zabezpečovače ETCS. Lokomotivy jsou schváleny pro provoz v České republice, ve všech sousedních zemích, dále pak v Maďarsku a v Rumunsku. 

Společnost Siemens Mobility prodala již přes 1000 lokomotiv Vectron celkovým 50 zákazníkům. Lokomotivy ujely více než 300 milionů kilometrů a jsou v současné chvíli schváleny pro provoz v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemí, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Švédsku, Švýcarsku, Turecku a nově i v Belgii.


Foto

Kontakt

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Daniela Černá, telefon: +420 702 194 844
E-mail: daniela.cerna@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz/mobility a http://www.siemens.cz.

 

Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč, inteligentních dopravních systémů a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhla původní divize Siemens Mobility obratu 8,9 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 36 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Další tiskové zprávy

Zdravotnictví, Energetika, Doprava a logistika, Průmysl, Industry 4.0, Inovace | 08. 09. 2020

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty a mladé vědce bude!

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020. „Školství je oblast, kterou pandemie koronaviru zasáhla velmi citelně. Současně však ukázala, že nové myšlenky, nápady a odhodlání studentů a mladých vědců mohou k řešení této bezprecedentní situace výraznou měrou přispět. Proto jsme se rozhodli i letos studenty a mladé vědce ocenit,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.