Průmysl | 04. 03. 2019

Siemens vyčlenil oblast mechanických pohonů do samostatné společnosti Flender GmbH – odštěpný závod Mělník

    • Změna na samostatnou společnost v rámci koncernu Siemens proběhla v České republice k 1. březnu 2019
    • Nový název společnosti je Flender GmbH – odštěpný závod Mělník 
    • Důležitý krok na podporu předního postavení na trhu
    • Flender GmbH Bocholt je 100% dceřiná společnost Siemens AG


S účinností od 1. března 2019 vyčlenila společnost Siemens, s.r.o. svou obchodní činnost v oblasti mechanických pohonů (Mechanical Drives – MD). Nově vzniklá společnost bude na trhu působit pod novým názvem – Flender GmbH – odštěpný závod Mělník. Nový název dostaly i další pobočky divize po celém světě. Na začátku roku 2017 společnost Siemens oznámila, že se jednotka přemění na samostatnou firmu v rámci celého koncernu Siemens, aby získala větší manévrovací prostor pro své podnikání a posílila orientaci na konkrétní oblasti obchodní činnosti.

 

„Flender je silná značka s více než stoletou tradicí, a vždy jsme ji v podnikání používali. Veškeré celosvětové aktivity divize budou časem sloučeny pod značku Flender,” uvádí generální ředitel divize MD Siemens AG Stefan Tenbrock. „Jedná se o důležitý krok v naší přeměně v samostatnou firmu v rámci koncernu Siemens AG. Pro zákazníky na celém světě tak budeme fungovat jako přední společnost na trhu a jako firma střední velikosti.“ Součástí Flender GmbH bude i portfolio převodovek pro větrné turbíny, nabízených pod úspěšnou značkou Winergy.

 

Budoucím cílem Flender GmbH je stát se jedním z předních světových dodavatelů komponent pro technologie mechanických pohonů s osmi výrobními závody s více než šesti tisíci zaměstnanci. Sortiment produktů zahrnuje širokou škálu převodovek a spojek, aplikací pro pohony a související služby. Klíčovými oblastmi využití jsou především větrná energetika, výroba cementu, námořní doprava či technologie pro dopravníkové pásy a zdvihací zařízení. Produkty a služby značky Flender jsou spojením nejnovějších technologií a nejvyšší kvality, díky nimž spolehlivě přenášejí energii již po desetiletí.

 

Společnost A. Friedrich Flender AG byla založena v Düsseldorfu v roce 1899. Nejprve vyráběla dřevěné kladky. Během následujících desetiletí se z firmy stal lídr v oblasti výroby řešení pro převodovky. V roce 2005 ji převzal koncern Siemens a začlenil ji do své struktury jako jednotku pro mechanické pohony. V únoru 2017 společnost oznámila, že v rámci koncernu provede reorganizaci obchodního úseku MD na samostatnou společnost, aby zajistila rychlejší, flexibilnější a účinnější realizaci růstových plánů ve stále náročnějším konkurenčním prostředí.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy