Celofiremní, Inovace | 19. 04. 2017

Siemens rozšiřuje své vývojové a konstrukční centrum. Hledá kandidáty do Prahy a Brna

V současné době pracuje v českém Siemens ve výzkumu
a vývoji kolem 600 expertů a tento počet chce firma i nadále navyšovat. Aktuálně se Siemens zaměřuje na nábor kandidátů v Praze a v Brně. Zde, ve svém prestižním vývojovém a konstrukčním centru, Siemens vyvíjí softwarová řešení, hardwarové produkty a prototypy pro průmyslové obory, infrastrukturu a dopravu pro zákazníky do celého světa.


Český Siemens na podzim roku 2016 slavnostně představil nově zrekonstruované prostory pro své vývojové a konstrukční centrum v pražské centrále. V kancelářích budoucnosti v Praze zde pro Siemens pracuje kolem 200 lidí a zhruba 100 pak i v Brně. Další výzkumné a vývojové aktivity má český Siemens ve svém centru v Ostravě a i při všech svých výrobních závodech v regionech. V současné době tak pro Siemens ve vývoji pracuje kolem 600 expertů a tento počet se plánuje navýšit.

Vývoj vede pro český Siemens Vladimír Kulla, šéf Vývojového a konstrukčního centra Siemens v Česku, který své poslání komentuje: „Naše centrum se nyní výrazně rozrůstá. Nabíráme desítky nových lidí jak na juniorní, tak seniorní pozice. Nabízíme i vysoce kvalifikované pozice vedoucích projektů, vývojářů hardware, embedded software atd., takže je z čeho vybírat.“


Od dubna do konce května proto poběží online náborová kampaň s claimem „Hledáme vývojáře, kteří vidí pod povrch“. Vizuál je vyvinut pro ČR a je na něm vlastní zaměstnanec, člen vývojového týmu Siemens. Online je propojen s  microsite http://siemensvyvojar.cz/ a bannery jsou plánovány na oborové IT a technické weby.

Po přibližně stejnou dobu běží i náborová kampaň do Siemens závodů na výrobu elektromotorů v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Zde Siemens rozšiřuje výrobu a hledá kandidáty napříč celou strukturou výrobního závodu.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy