Technologie budov, Smart Cities | 15. 05. 2019

Siemens představuje nová komunikační zařízení ve standardu KNX IP Secure

  • Nové IP routery a IP rozhraní zajistí bezpečnou datovou KNX komunikaci přes protokol IP, chráněnou proti neoprávněnému přístupu
  • Přístroje KNX IP Secure splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky na provoz v chytrých budovách
  • Minimální spotřeba ze sběrnice KNX díky flexibilním možnostem napájení

Divize Smart Infrastructure společnosti Siemens rozšířila osvědčený systém zařízení Gamma KNX o nové IP routery a nová IP rozhraní, která podporují nejnovější standard KNX IP Secure. Díky tomuto rozšíření umožňuje protokol KNXnet/IP plně šifrovaný přenos datových telegramů (podle normy ISO 18033-3, šifrování AES 128 CCM), čímž zajistí bezpečnou datovou komunikaci mezi KNX IP routery v rámci jedné sítě, navíc chráněnou proti neoprávněnému přístupu.

 

Nové přístroje KNX IP Secure splňují ty nejpřísnější bezpečnostní požadavky na instalace KNX v inteligentních budovách, kde je vyžadována bezpečná komunikace prostřednictvím TCP/IP sítí. V systému automatizace budov tak nevznikají žádné bezpečnostní mezery a je vyloučena případná nežádoucí manipulace se systémem budovy.

 

Díky těmto novinkám mohou integrátoři systémů KNX a další partneři splnit požadavky zákazníků na bezpečnou komunikaci jednak v rámci budov nebo mezi jednotlivými objekty a na bezpečný vzdálený přístup. Konfigurační nástroj ETS (Engineering Tool Software), který byl speciálně vytvořen pro systémy KNX, zajistí jak vlastní provozní komunikaci přes protokol IP, tak zprovoznění systému. K uvedení do provozu nových zařízení standardu KNX IP Secure slouží snímatelný štítek s certifikací přístroje. Tento certifikační klíč, který je pro rychlou identifikaci vytištěn jako QR kód, umožňuje rychlou autentizaci přístroje pomocí nástroje ETS.

 

Vysoké zabezpečení dat umožňuje využít pro komunikaci napříč liniemi i stávající datové sítě, zejména v komerčních budovách. Toto řešení přináší široké spektrum výhod a dalších možností: rychlá komunikace mezi linkami KNX, rozšíření systému KNX mimo budovu pomocí připojení sítí LAN a WAN, přímý přenos dat KNX všem uživatelům sítě nebo vzdálená KNX konfigurace každého přístupového bodu v síti. A to vše při vysokém zabezpečení proti hackerskému útoku.

 

V neposlední řadě nabízejí nové přístroje KNX IP Secure značky Siemens mimořádnou flexibilitu v oblasti napájení. Kromě běžného napájení 24 V AC/DC podporují i napájení po ethernetu (Power over Ethernet, PoE), které zajistí minimální spotřebu proudu ze sběrnice KNX, a to jen zhruba v úrovni 4 mA.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy