Technologie budov | 24. 03. 2021

Siemens představuje inovovanou řadu pohonů pro malé ventily

  • Možnost KNX komunikace zvyšuje flexibilitu provozu
  • Nižší požadavky na elektroinstalaci snižují náklady a počet vstupů/výstupů řídicího systému
  • Ideální řešení pro prostředí citlivá na hluk (hladina hluku

Společnost Siemens Smart Infrastructure rozšířila řadu servopohonů SSA pro malé ventily o nové funkce pro energeticky úspornější a všestranné řešení hydrauliky pro místnosti. Nové servopohony SSA nabízejí díky širokým možnostem řízení ještě větší flexibilitu: od analogového řízení až po KNX komunikaci pro řízení místností a rychlou integraci do navazujících systémů. Ke komunikaci i přívodu energie používají stejný kabel, takže zákazníci ušetří čas i náklady. Díky možnosti nastavení nočního režimu se jedná zatím o nejtišší servopohony (hladina hluku dosahuje méně než 28 dB). Jsou tak ideálním řešením pro prostory citlivé na hluk, jako jsou hotely, nahrávací studia, jednací místnosti nebo knihovny.

 

Jednoduchá instalace, rychlé zprovoznění

S nástupem chladného počasí tráví lidé mnohem více času uvnitř budov, a proto je nezbytné efektivně řídit spotřebu a distribuci tepla. Nové servopohony SSA dokážou tyto požadavky splnit díky snadné instalaci a nenáročnému provozu. Všechny jsou dodávány v předem nakonfigurovaném stavu, a jsou tak připraveny k okamžité instalaci. Pohony mají nyní stupeň krytí IP54 a umožňují tak montáž v jakékoliv poloze. Nové stavové LED kontrolky jsou zárukou rychlého a bezchybného zprovoznění. Zobrazují polohu ventilu a provozní stavy a pomáhají uživateli s dalšími funkcemi, jako třeba s autokalibrací. To je důležité zejména v případě výpadku proudu, kdy lze řádný chod systému obnovit i bez technické podpory nebo manuálního zásahu. Komfort uživatelů budov tak není nijak narušen. Funkce autokalibrace navíc nabízí automatické rozpoznání krajní polohy vřetene, což zajistí vždy správné spojení servopohonu a ventilu a následně přesnou regulaci a úspory energie.

 

Špičkové funkce pro další aplikace

Ovládání pohonu dále usnadňují nové funkce, jako je zpětnovazební signál polohy a možnost ručního ovládání. To vše vede k dalším úsporám času a nákladů. Díky možnosti ručního ovládání je testování ventilů a pohonů jednoduché, jelikož systém nemusí vůbec běžet. V manuálním módu je možný i nouzový chod. Hlavním přínosem pro uživatele je ale nově přidaná funkce pro KNX komunikaci. Servopohony SSA tak lze využít v zapojeních s prostorovými termostaty, regulací místností nebo s centrálními řídicími jednotkami. Inovované servopohony SSA jsou méně náročné na elektroinstalaci, jelikož jedním kabelem lze vést jak přívod elektrické energie, tak komunikaci, což zjednodušuje instalaci. Díky dvěma digitálním vstupům lze přes pohon připojit například okenní kontakt, detektor přítomnosti či senzor kondenzace. Tím se ušetří nejen další instalační práce a finanční prostředky, ale i počet vstupů a výstupů u řídicího systému.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již  více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. 

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57.1 miliard EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293 000 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.siemens.com

 

Další tiskové zprávy