Průmysl, Industry 4.0 | 19. 02. 2020

Siemens představil novou generaci decentrálních periferií s IP65/67 krytím

Simatic ET 200eco PN
  • Nová generace Simatic ET 200eco PN: Nové funkce pro moderní koncepty a požadavky
  • Pro využití v redundantních, vysoce dostupných systémech díky S2 redundanci 
  • Vysoká proudová kapacita s napájením přes L-coded konektor 
  • Kvalitní průmyslové pouzdro s IP65/67 krytím i pro venkovní použití

Společnost Siemens uvedla na trh novou generaci decentrálních periferií Simatic ET 200eco PN, jež najde využití přímo ve strojích a technologických zařízeních. Nová řada I/O decentrálních periferií se stupněm krytí IP65/67 zahrnuje pět digitálních I/O zařízení včetně IO-Linku a nabízí uživatelům celou řadu nových funkcí pro moderní koncepce a požadavky strojů.

Nový průmyslový kovový kryt zařízení spolehlivě chrání před UV zářením a škodlivými látkami i za nepříznivých klimatických podmínek, což umožňuje využít zařízení i mimo výrobní haly. Zařízení jsou napájena pomocí L-coded zásuvky, která nabízí výrazně vyšší kapacitu přenosu proudu. Tyto vlastnosti umožňují využití i na delších kabelových trasách v terénu a dodávku a připojení energeticky náročnějších součástí (například ventilových terminálů) bez potřeby dalšího napájení. 

Nová I/O zařízení mají individuálně konfigurovatelné konektory M12 a podporují redundanci S2. Jsou proto vhodné pro použití v redundantních systémech, jako jsou vysoce dostupné systémy Simatic S7-1500R/H, jež se využívají například pro zařízení instalovaná v železničních a silničních tunelech. Díky internímu modulárnímu sdílenému vstupu (MSI) a modulárnímu sdílenému výstupu (MSO) má uživatel simultánní a nezávislý přístup ke čtení aktuálních stavů vstupů a výstupů modulů z více řídících systémů, a to bez potřeby dalšího programování. Tato funkcionalita výrazně zvyšuje přehlednost informací o připojených strojích a zařízeních. Funkce sdíleného zařízení znamená, že I/O kanály zařízení lze rozdělit mezi dva I/O řadiče, což umožňuje vytvářet pokročilé a flexibilní koncepty automatizace. 

 

Obecné informace:

Nové stroje a zařízení jsou instalovány v souladu s novými koncepty. Rozvaděčové skříně se zmenšují nebo dokonce úplně mizí a I/O systémy, které se dříve používaly v rozvaděči, se nahrazují menšími robustními verzemi IP 65/67 s úplnou ochranou před prachem, vodou a UV zářením. Zařízení lze namontovat téměř kdekoliv na stroji, což umožňuje navrhovat stroje menší, skladnější a méně nákladné. Díky tomuto uspořádání lze navíc významně snížit vzdálenost kabelů mezi I/O zařízeními a senzory/aktuátory, což nejen snižuje náklady na materiál, ale také zjednodušuje přepravu, instalaci a demontáž strojů a snižuje pravděpodobnost chyb kabeláže.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy

Zdravotnictví, Energetika, Doprava a logistika, Průmysl, Industry 4.0, Inovace | 08. 09. 2020

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty a mladé vědce bude!

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020. „Školství je oblast, kterou pandemie koronaviru zasáhla velmi citelně. Současně však ukázala, že nové myšlenky, nápady a odhodlání studentů a mladých vědců mohou k řešení této bezprecedentní situace výraznou měrou přispět. Proto jsme se rozhodli i letos studenty a mladé vědce ocenit,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.