Doprava a logistika | 15. 11. 2021

Siemens Mobility spolupracuje s RazorSecure na posílení kybernetické bezpečnosti

  • Siemens Mobility rozšiřuje svůj partnerský ekosystém platformy Railigent
  • Zvýšená kybernetická bezpečnost zaručující dostupnost

Společnosti Siemens Mobility a RazorSecure podepsaly dohodu o spolupráci s cílem nabídnout provozovatelům kolejových vozidel po celém světě lepší řešení kybernetické bezpečnosti v železniční dopravě. Rostoucí digitalizace přináší výhody, ale také potřebu adekvátní ochrany před kybernetickými útoky. Obě společnosti proto spojí své know-how k zabezpečení komplexních dopravních systémů: RazorSecure je specialistou na poskytování řešení kybernetické bezpečnosti na železnici a nepřetržitý monitoring chování jednotlivých systémů a provozu v celé síti v reálném čase. Společnost Siemens Mobility se svými inteligentními systémy digitální správy provozovaných zařízení, jako je platforma Railigent, usiluje o zajištění maximální dostupnosti železniční dopravy.

"Monitorování v reálném čase a co nejrychlejší odhalení nesrovnalostí v oblasti IT a softwarové struktury našich vlaků jsou jediným způsobem, jak zajistit stoprocentní dostupnost vozového parku a zároveň zachovat nejvyšší úroveň kybernetické bezpečnosti. RazorSecure nám dokáže díky svým odborným znalostem a osvědčeným řešením pomoci tohoto cíle dosáhnout," řekl Johannes Emmelheinz, generální ředitel zákaznického servisu společnosti Siemens Mobility.

"Železniční průmysl potřebuje inovativní řešení, která jsou přizpůsobena jeho specifickým výzvám. Díky partnerství se společností Siemens Mobility můžeme nabídnout komplexní řešení založená na našem produktovém portfoliu a odborných znalostech v oblasti kybernetické bezpečnosti na železnici, která zlepší zabezpečení železničních vozidel," řekl Alex Cowan, generální ředitel společnosti RazorSecure.

Společnost RazorSecure sídlí v Basingstoku ve Velké Británii a bude součástí partnerského ekosystému Siemens Mobility. Cílem takzvané Aliance pro dostupnost (Alliance for Availability) je řešit rostoucí složitost prostřednictvím mezioborové spolupráce. Spojuje širokou škálu procesů, technologií a odborných znalostí souvisejících se službami v otevřeném ekosystému, který kombinuje silné stránky železničního průmyslu, dodavatelů, provozovatelů, partnerů a univerzit. V rámci Aliance pro dostupnost spolupracuje Siemens Mobility v současné době s 22 globálními partnery.

 


Foto

Kontakt

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Daniela Černá, telefon: +420 702 194 844
E-mail: daniela.cerna@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz/mobility a http://www.siemens.cz.

 

Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2021, který skončil 30. září 2021, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,2 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 500 zaměstnanců.  Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Další tiskové zprávy