Průmysl, Industry 4.0 | 10. 08. 2020

Siemens jako první představil technologii CAD skicování s podporou umělé inteligence

  • Software NX nabízí vazbami neomezené skicování, které pomáhá zvyšovat produktivitu, zejména ve fázi koncepčních změn
  • NX, z portfolia Xcelerator společnosti Siemens, představuje špičku mezi CAD řešeními pro tvorbu digitálního dvojčete produktu a výroby

 

Společnost Siemens představuje zcela nové možnosti vytváření návrhu ve 2D díky prostředí NX™ Sketch, které přináší zcela nové možnosti skicování v CAD prostředí, což je nezbytnou součástí konstrukčního procesu. Díky vylepšenému jádru mohou uživatelé vytvářet a měnit skici za chodu bez potřeby pevně se držet definovaných vazeb, vztahů a parametrů. To je možné kdykoliv při aktivaci režimu relaxace vazeb.

 

Technologie umělé inteligence (AI) vytváří a mění vazby za chodu, díky tomu může uživatel místo řízení vazeb věnovat pozornost přímo koncepčnímu návrhu v NX™. Tato technologie nabízí značnou flexibilitu při skicování a výrazně usnadňuje práci např. s importovanými daty. To umožňuje okamžité znovupoužití starších dat a práci s desítkami tisíc křivek v rámci jedné skici.

 

S tímto nejnovějším vylepšením NX pokračujeme v naší strategii tvorby uceleného a funkčního portfolia Xcelerator společnosti Siemens, které přináší pokročilá technologická řešení i v rámci základních metod modelování.  Pomáháme tak odstraňovat běžné překážky v konstrukčním procesu, se kterými se uživatelé potýkají při snaze zlepšit svou produktivitu.

„Možnost provádět inteligentní změny s 2D objekty, které člověk naimportuje do nového skicáře, je ohromující,“ řekl generální ředitel společnosti Design Visionaries Inc., Steve Samuels.

 

Analýzy ukázaly, že uživatelé průměrně stráví 10 % běžného pracovního dne skicováním. Navíc je běžné, že velká část dokumentace bývá vytvořena mimo současný 3D CAD software a zůstává na uživateli, aby doplnil vztahy a vazby.

 

Konstruktéři často nemají ve fázi návrhu konceptu jistotu, jak bude konečný produkt vypadat, a tak potřebují maximálně flexibilní prostředí, které se může vyvíjet společně s návrhem. Proto NX, jako první na trhu, nabízí flexibilitu 2D skicování rukou v 3D CAD prostředí, a to díky omezení práce s vazbami. Namísto nutnosti definovat údaje jako jsou rozměry a vazby, což je často omezující,

software NX rozpoznává vazby jako souososti, offsety a další konstrukční vztahy, a umožní je upravovat jednoduše tažením v reálném čase.

 

„Skicování je srdcem CAD systémů a je zásadní pro vytvoření digitálního dvojčete produktu,“ doplňuje Bob Haubrock, viceprezident pro software inženýring společnosti Siemens Digital Industries Software. „I když se jedná o nezbytnou část procesu, skicování se za posledních 40 let příliš nezměnilo, ale díky technologiím a inovacím, které společnost Siemens získala z několika akvizic jsme nyní schopni udělat zásadní krok v oblasti navrhování a vylepšit ho tak, abychom našim zákazníkům pomohli zvýšit jejich produktivitu a dosáhnout zásadních inovací.“

 

Společnost Siemens Digital Industries Software je lídrem v oblasti digitalizace průmyslu a ukazuje firmám, kde jejich vývoj, výroba a automatizace mohou být zítra a v budoucnu. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat možnosti digitálního dvojčete, získat nové poznatky, příležitosti a dosáhnout nové úrovně automatizace a inovací.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy

Zdravotnictví, Energetika, Doprava a logistika, Průmysl, Industry 4.0, Inovace | 08. 09. 2020

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense pro studenty a mladé vědce bude!

Třiadvacátý ročník Ceny Wernera von Siemense byl vyhlášen a kandidáti v jednotlivých kategoriích se mohou přihlašovat prostřednictvím internetových stránek www.cenasiemens.cz do 30. listopadu 2020. „Školství je oblast, kterou pandemie koronaviru zasáhla velmi citelně. Současně však ukázala, že nové myšlenky, nápady a odhodlání studentů a mladých vědců mohou k řešení této bezprecedentní situace výraznou měrou přispět. Proto jsme se rozhodli i letos studenty a mladé vědce ocenit,“ říká Eduard Palíšek, generální ředitel skupiny Siemens v České republice.