Technologie budov, Energetika, Celofiremní | 13. 02. 2020

Siemens během jediného týdne dodal a zapojil techniku nízkého a vysokého napětí v nové nemocnici v čínském Wuchanu

Stavba nemocnice Lej-šen-šan

Během jediného týdne dokázal tým zaměstnanců Siemens v čínském Wuchanu dodat a zprovoznit techniku pro rozvod nízkého a vysokého napětí v nové nemocnici pro infikované coronavirem pojmenované Lej-šen-šan. Stavba této nemocnice začala 27. ledna a první pacienty přijala 5. února. Seimens dodal techniku a rozvody nízkého a vysokého napětí jako rozvodné skříně, zásuvky a vypínače a miniaturní jističe (MCB).


Vše začalo první den nového čínského roku – 25. ledna 2020, kdy zástupci Siemens kontaktovali hlavního dodavatele stavby nemocnice, aby zjistili potřeby a parametry tohoto unikátního projektu. Tým odborníků Siemens okamžitě vyjádřil odhodlání dodat prvky distribuce vysokého a nízkého napětí. V té době byli zaměstnanci ve Wuchanu doma v izolaci, aby se vyhnuli nákaze. Práce pro nově vznikající nemocnici Lej-šen-šan představovala ideální příležitost, jak podpořit město Wuchan v boji s epidemií.

Závod s časem

Den nato, 26. ledna 2020, se tým společnosti Siemens spojil s dodavatelem energie, státní společní Wuhan Electric Supply Company, která odpovídala za systém dodávky energií pro nemocnici Lej-šen-šan. Siemens nabídl, že poskytne technickou podporu distribuční soustavy nemocnice. Tým obchodních zástupců, produktových manažerů, logistiků a továrních odborníků obětoval svou novoroční dovolenou, aby práce na projektu probíhaly bezodkladně a s plným nasazením.  "Jakmile se kolegové dozvěděli, že práce jsou pro nemocnici Lej-šen-šan, všichni bez váhání vyjádřili plnou podporu," řekl Li Song, člen týmu žijící ve Wuchanu. 

S cílem co nejrychleji nemocnici Lej-šen-šen otevřít se vedení projektu rozhodlo pro využití předpřipravených rozvodných kontejnerů namísto standardních rozvoden. K těm Siemens připojil prvky nízkého a vysokého napětí jako rozvodné skříně, zásuvky, vypínače a jističe.

Připojeno!

Večer 29. ledna 2020 byly instalační práce distribuční soustavy dokončeny a rozvod energie v nové wuchanské nemocnici bezchybně fungoval.  „Je to nepopsatelný pocit, vidět, že naše úsilí nepřišlo nazmar,“ řekl Zhu Yi, jeden ze členů týmu. „Vidíme mnoho lidí, kteří proti viru bojují v první linii a tímto projektem jsme také mohli přiložit ruku k dílu.“

Ve večerních hodinách 31. ledna 2020 byla nemocnice připojena k distribuční síti, první pacienty přijala 5. února 2020.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy