Technologie budov | 13. 12. 2017

Nový chytrý termostat značky Siemens

  • Chytrý termostat pro řízení domácího systému vytápění
  • Rychlé uvedení do provozu s integrovaným asistentem
  • Aplikace pro iOS a Android s řadou funkcí

Divize Building Technologies společnosti Siemens uvedla na trh nový chytrý termostat pro řízení vytápění. Uvedení do provozu chytrého termostatu RDS110 zabere pouhých pár minut a lze jej ovládat prostřednictvím aplikace z mobilního telefonu.

 

Řešení ve formě chytrého termostatu doporučujeme všem, kteří chtějí mít doma nastaveno ideální prostředí přizpůsobující se aktuálním potřebám uživatelů a zároveň chtějí šetřit energii,“ říká Petr Martinec, ředitel úseku CPS divize Building Technologies, Siemens ČR a dodává: „Uživatel ocení i snadnou instalaci a intuitivní uživatelské rozhraní, které ho provede nastavením krok za krokem. Navíc je díky mobilní aplikaci možné ovládat termostat kdykoli a odkudkoli. Prostředí si tedy nastavíte již před příchodem domů.

 

Termostat s integrovanými senzory teploty v místnosti, kvality vzduchu, vlhkosti a přítomnosti osob lze kombinovat s externími čidly vnější teploty, nebo s okenními spínači. Na dotykové obrazovce se zobrazují pouze základní informace, což usnadňuje obsluhu. Symbol zeleného lístku signalizuje, že vytápění pracuje na nejvyšší možné úrovni energetické účinnosti. Termostat je vybaven senzorem přítomnosti osob a automaticky se zapne na komfortní úroveň, jakmile detekuje, že v místnosti jsou přítomny nějaké osoby. Týdenní časové programy pro vytápění a užitkovou teplou vodu lze snadno upravovat v mobilní aplikaci. Díky řadě ovládacích funkcí v aplikaci i na dotykové obrazovce, intuitivní obsluze a čidlu pro sledování kvality vzduchu v místnosti vytváří chytrý termostat perfektní prostředí na základě požadavků uživatelů dané místnosti.

 

Termostat je intuitivně řízen prostřednictvím mobilní aplikace nebo dotykové obrazovky. Chytrý termostat je připojen k routeru kompatibilnímu s WLAN, který zajišťuje přenos dat na cloud společnosti Siemens. Uživatelé mohou k těmto datům přistupovat prostřednictvím aplikace a z mobilního telefonu mohou pohodlně ovládat až 12 termostatů. Aplikace je dostupná v různých jazycích. Díky automatickým aktualizacím firmwaru, které uživateli zaručí vždy neaktuálnější funkce, přibude do termostatu brzy také čeština.

 

Chytrý termostat je vybaven učebním algoritmem, který určí tu nejlepší strategii vytápění pro dosažení požadované úrovně komfortu při maximální energetické účinnosti. Termostat si zvolí optimální čas zahájení vytápění dle údajů ze senzoru. Přes den termostat upraví strategii vytápění dle dané místnosti a použitého vytápěcího zařízení, čímž výrazně přispěje k nižší spotřebě energie a snížení nákladů na energii.

 

Speciální design 90 mm černé, dotykové obrazovky odráží dokonalou technologii chytrého termostatu RDS110 značky Siemens. Dotyková obrazovka odpovídá světelným podmínkám v místnosti a zajišťuje optimální čitelnost údajů. Obrazovku a různé informace a možnosti ovládání lze plně chránit proti neoprávněnému přístupu.

 

Instalace a zapojení termostatu trvá pouze chvíli a pro instalaci není nutná síť WLAN. Zapojení v budově usnadní integrovaný průvodce, přičemž celý proces lze dokončit v několika krocích v řádech minut.

 

Chytrý termostat je certifikován pro třídu AA eu.bac a splňuje požadavky ekologického designu třídy IV pro optimální energetickou účinnost.

 

Více informací o chytrém termostatu najdete na stránce www.siemens.cz/chytry-termostat

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. 

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57.1 miliard EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293 000 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.siemens.com

 

Další tiskové zprávy