Doprava a logistika, Smart Cities, Inovace | 20. 02. 2020

Nová e-carsharingová služba GreenGo využívá nabíjecí stanice Siemens 

Nabíječka Siemens CPC 50 kW pro GreenGo

Od dnešního dne je v Praze v provozu flotila elektromobilů společnosti GreenGo. Nová e-carsharingová služba umožní obyvatelům a návštěvníkům hlavního města zapůjčení elektromobilů značky VW e-up! K dobíjení flotily elektromobilů bude GreenGo používat veřejnou nabíjecí síť i vlastní servisní nabíjecí body vybavené 50 kW nabíječkami Siemens.


Elektromobily se budou pohybovat po území celé Prahy, k zapůjčení a navrácení budou k dispozici v tzv. „servisní zóně“, která v současnosti pokrývá centrum města a vnitřní části obvodů Prahy 3 až 10. Pronájem probíhá prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu, k dispozici je řada platebních tarifů, díky kterým půjčení GreenGo vyjde levněji než kterákoliv pražská taxislužba. Služba startuje se stovkou elektromobilů, během několika měsíců počítá s jejich zdvojnásobením. Na provoz flotily bude GreenGo využívat jak veřejnou dobíjecí síť, tak čtyři vlastní rychlonabíjecí stanice Siemens CPC 50 kW, z nichž dvě jsou již v provozu. Vozy budou minimálně v první fázi nabíjet výhradně zaměstnanci firmy.

Pro využívání služby stačí stáhnout aplikaci a zaregistrovat se. Vedle čísla platební karty a fotografie řidičského průkazu bude potřeba pořídit i své selfie. Po ověření, že jde skutečně o daného řidiče, může být už během pár chvil na silnici nový elektromobilista. Libovolný zákazník by měl v centru Prahy dojít k volnému vozu během maximálně sedmi minut. Společně s možností parkovat na všech modrých a fialových zónách tak nabízí GreenGo možnost jednoduchého a rychlého zaparkování i na těch nejfrekventovanějších místech v Praze.

Siemens CPC 50 kW

Nabíjecí stanice CPC (Compact Power Charger) 50 kW nabízí široký rozsah výstupního napětí na DC konektorech – 30 až 920 V. Díky tomu je schopná efektivně nabíjet elektromobily s různou úrovní palubního napětí trakční baterie, nové generace elektromobilů od roku 2019 a autobusy s více než DC 800 V. Více informací naleznete na www.siemens.cz/elektromobilita

GreenGo

GreenGo e-carsharing funguje od roku 2016 v Budapešti, kde operuje s 300 auty. Česká pobočka GreenGo vznikla loni, bude zaměstnávat do 20 lidí a do šesti měsíců očekává několik tisíc stálých zákazníků, kteří budou službu využívat alespoň pětkrát měsíčně.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy