Doprava a logistika | 22. 11. 2017

Lokomotiva Siemens Vectron v barvách národního dopravce

České dráhy si pronajímají deset lokomotiv Siemens Vectron od rakouské leasingové společnosti ELL (European Locomotive Leasing). První z lokomotiv získala před několika dny polep v designu národního dopravce a dnes byla představena veřejnosti. Moderní interoperabilní lokomotivy Vectron budou od prosince nasazeny v pravidelném provozu na mezistátní vlaky do Drážďan a od léta 2018 i do Berlína a Hamburku. Díky lokomotivám Vectron se tak zkrátí cestovní čas mezi Prahou a Berlínem na čtyři hodiny. Jedná se o nejrychlejší cestovní čas v historii přímého spojení těchto metropolí.


„Celosvětově už pokořila flotila lokomotiv Siemens Vectron hranici 600 prodaných vozidel a toto číslo neustále roste. V současnosti se jedná o 35 zákazníků, kterým jsme dodali už více než 350 lokomotiv a postupně jim dodáváme další objednaná vozidla,“ řekl Roman Kokšal, ředitel divize Mobility společnosti Siemens ČR a dodal: „Těší nás, že se České dráhy přidaly po bok světových dopravců, kteří tyto lokomotivy využívají, a už brzy budou moci ocenit jejich rychlost, spolehlivost a interoperabilitu. Mám radost, že se stále častěji setkáváme s lokomotivami Siemens Vectron, ať už vlastněných nebo v pronájmu, které jsou nasazeny pod hlavičkou českých dopravců. V současnosti se tak kromě Českých drah můžeme s lokomotivami Vectron setkat u společností ČD Cargo, EP Cargo, RegioJet či Unipetrol Doprava.“

Lokomotivy Vectron, které vyrábí společnost Siemens v Mnichově-Allachu v Německu, vynikají nejen svým vysokým výkonem a rychlostí, ale i vysokou spolehlivostí, energetickou úsporností a šetrností k životnímu prostředí. Navíc přicházejí s novým pojetím variability – lokomotivu je možné v průběhu využívání modifikovat podle účelu použití a podle vybavení železničních tratí, na kterých je provozována.

Technické parametry lokomotiv Vectron společnosti ELL, které si pronajímají České dráhy:

  • Rychlost:                     200 km/h
  • Max. výkon:                6 400 kW
  • Trakce:                        3 kV DC, 25 kV 50 Hz AC, 15 kV 16,7 HZ AC
  • Zabezpečovače:         ETCS L2, LZB/PZB, MIREL, SHP
  • Radiostanice:             GSM-R, TRS
  • Hmotnost:                   89 tun
  • Délka:                          18 980 mm

Sledujte twitter Siemens pro další novinky.

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí po celém světě a zaměřuje se na oblast elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí, řadí se mezi přední dodavatele energetických zdrojů a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. V rámci dceřiné společnosti Siemens Healthineers AG je společnost také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a zobrazovací systémy s magnetickou rezonancí, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky a klinického IT. Ve finančním roce 2018, který skončil 30. září 2018, dosáhl Siemens obratu 83 miliard EUR s čistým ziskem 6,1 miliard EUR a zaměstnával 379 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy