Celofiremní, Inovace | 18. 12. 2017

Koncern Siemens AG posiluje vedoucí postavení v oblasti digitalizace průmyslu

  • Společnost založila v 17 zemích celkem 20 center pro vývoj digitálních zákaznických aplikací
  • Ve finančním roce 2017 stouply tržby z poskytování digitálních technologií o 20 procent na 5 miliard eur
  • Investice do výzkumu a vývoje vzrostly na 5,6 miliardy eur

Společnost Siemens dále posiluje své postavení v oblasti digitalizace a stala se první firmou na světě, která zakládá speciální centra pro vývoj aplikací průmyslových zákazníků. Každé z dvaceti aplikačních center MindSphere se specializuje na konkrétní odvětví, v němž Siemens působí. Jsou rozmístěna po celém světě. Siemens chce být svým zákazníkům co nejblíže, a proto se 20 center nachází v přibližně 50 lokalitách v 17 zemích. Deset z nich je v Německu, dvě ve dvou dalších evropských zemích, šest v Asii a dvě ve Spojených státech.

Společně se zákazníky v těchto centrech aktuálně spolupracuje na 900 softwarových vývojářů, datových specialistů a techniků, kteří vyvíjejí digitální inovace pro analýzu dat či strojové učení. Vývoj nových řešení probíhá v otevřené cloudové platformě pro internet věcí (IoT) od Siemens s názvem MindSphere.

„Neustále posilujeme vedoucí postavení v oblasti digitalizace průmyslu,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva koncernu Siemens AG Joe Kaeser. „Naše obsáhlé portfolio digitálních řešení a služeb spolu s aplikačními centry MindSphere nabízí zákazníkům optimální podporu na cestě směrem k digitálnímu věku.“

 

Ve finančním roce 2017 Siemens opět upevnil své přední postavení v oblasti softwarových řešení a digitálních služeb. Tržby z poskytování digitálních technologií vzrostly na 5,2 miliardy eur, z čehož 4 miliardy eur tvořil software a 1,2 miliardy eur připadlo na digitální služby. To představuje meziroční růst o 20 procent, což je výrazně více, než byl růst celkového trhu, který činil zhruba osm procent. „V oblasti digitalizace nabral vývoj na rychlejších obrátkách,“ uvedl technologický ředitel koncernu Siemens AG Roland Busch. „Teď je důležité, abychom své know-how využili k rozšíření jednotlivých řešení i celkového byznysu.“

 

Koncern Siemens AG spustil operační systém Mindsphere ve firmě zhruba před rokem. K platformě je momentálně připojen přibližně jeden milion přístrojů a systémů, a do konce finančního roku 2018 by se tento počet měl zvýšit na 1,25 milionu. V lednu 2018 bude MindSphere k dispozici na Amazon Web Services (AWS). Zákazníci tak mohou využít spojení globální rozšiřitelnosti systému, který poskytne Siemens jako globální jednička v automatizaci a AWS jako jednička v oblasti cloudových řešení. V systému MindSphere je možné vyvíjet a provozovat průmyslové aplikace a digitální služby. Umožňuje například rychlé a účinné shromažďování, vyhodnocování a využití nesmírného množství vygenerovaných dat, což výrazně zlepšuje výkon a dostupnost systému. Tato technologie zákazníkům rovněž pomáhá provádět vyhodnocení dat a využít je k získání nových poznatků. Nabízí predikci i prevenci prostojů nebo vyhodnocení produktu a celého výrobního procesu. Uživatelé mohou také vytvářet zcela nové obchodní modely – například prodávat provozní hodiny stroje a nabízet tak méně finančně náročná řešení.

 

Pro další zrychlení procesu zavádění inovací Siemens ve finančním roce 2018 dále posílí rozpočet na výzkum a vývoj (R&D) a investuje dalších 450 milionů eur. Výdaje na R&D tak vzrostou ze zhruba 2 miliard eur ve finančním roce 2017 na více než 5,6 miliardy eur. Ve finančním roce 2017 byly více než 3 miliardy eur z rozpočtu R&D investovány v Německu. Od roku 2014 se výdaje v této oblasti zvýšily o téměř 40 procent. Přibližně 500 milionů eur je v letošním rozpočtu vyčleněno na tzv. klíčové technologie včetně aditivní výroby, autonomní robotiky, analýzy dat, umělé inteligence či digitálního dvojčete, ale i na elektronická řešení v energetice a distribuované energetické systémy. Ve finančním roce 2017 společnost zaměstnávala celkem 40 tisíc pracovníků výzkumu a vývoje, z toho 13 700 lidí v Německu, zhruba 7 000 v USA, asi 2 700 pracovníků v Číně a přibližně 6 800 výzkumníků v Indii.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy