Energetika, Doprava a logistika, Průmysl, Industry 4.0, Smart Cities | 05. 08. 2020

Dobíjecí infrastruktura od společnosti Siemens pro elektrobusy Rampini zvýší udržitelnost městské dopravy v italském Janově

SICHARGE UC
  • Kompaktní design dobíjecí infrastruktury šetří prostor v depu
  • Chytré dobíjení elektrobusů pomocí dobíjecích stanic Siemens SICHARGE UC o výkonu až 100 kW na jednotku
  • Elektrobusy Rampini jsou vybaveny trakční baterií s kapacitou 200 kWh

Společnost Siemens Smart Infrastructure zajistí dobíjecí infrastrukturu pro deset elektrobusů Rampini E80, které bude provozovat městský dopravní podnik AMT Genova (AMT) v italském Janově. Tento projekt je dalším krokem AMT v oblasti elektrifikace veřejné dopravy v Janově s cílem vytvořit energeticky úsporný a udržitelný model městské mobility. Dobíjecí infrastruktura Siemens by měla být do provozu uvedena do léta 2021.

 

V první fázi dodá společnost Siemens deset inovativních systémů dobíjení pro depo v Corniglianu, což umožní dobití elektrobusů přes noc nebo během provozních přestávek. Díky úspornému a modulárnímu designu může být v depu postupně instalováno až 60 nabíjecích jednotek.

 

S využitím dobíjecího systému Siemens SICHARGE UC 100, který je v souladu s nejnovějšími mezinárodními standardy a nabízí nabíjecí výkon až 100 kW, se autobusy budou dobíjet přes troleje a dobíjecí kabely tažené shora. Dobíjecí systém má minimální nároky na prostor, a tak je maximalizován počet autobusů, které lze dobíjet v jednom depu. Ve spojení s dobíjecím softwarem Siemens tak nabízí optimální řešení pro snížení celkové spotřeby energie v depu.

 

Elektrobusy Rampini E80 jsou 2,2 metru široké, pojmou až 43 cestujících a jsou vybaveny trakční baterií o kapacitě 200 kWh. Díky těmto rozměrům se jedná jediné elektrobusy ve Evropě, které dokážou zaručit maximální ovladatelnost i v historických centrech měst.

 

„První projekt elektrifikace městské dopravy v Itálii je důkazem potenciálu, který naše flexibilní a kompaktní řešení nabízí. Je možné ho začlenit a přizpůsobit i pro potřeby tohoto malého historického zařízení. Jsme rádi, že můžeme být součástí zvyšování efektivity a udržitelnosti městské dopravy v Janově,“ uvedl Marco Rastelli, vedoucí obchodní jednotky Distribution Systems společnosti Siemens Itálie.


Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a  řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři.  Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete nawww.siemens.com.

 

Další tiskové zprávy