Doprava a logistika | 20. 01. 2021

Společnost Siemens Mobility získala servisní smlouvu na jednotky ICE 4

  • Nejobsáhlejší servisní smlouva mezi společnostmi Siemens Mobility a Deutsche Bahn
  • Revize IS 600 pro 40 jednotek ICE 4

Společnosti Deutsche Bahn a Siemens Mobility podepsaly smlouvu na vykonání preventivní technické prohlídky 40 jednotek série 412. Jedná se o historicky nejobsáhlejší servisní zakázku, která byla ze strany Deutsche Bahn společnosti Siemens Mobility udělena. Smlouva zároveň obsahuje možnost rozšíření na dalších 50 jednotek ze stejné série. Revize IS 600 jsou předepsány u nových vysokorychlostních jednotek provozovaných Deutsche Bahn po dosažení 1,65 milionu najetých kilometrů. Práce budou prováděny od poloviny roku 2021 v servisním středisku, které je součástí testovacího a validačního centra Siemens Mobility ve městě Wegberg-Wildenrath, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko (Německo).

 „ICE 4 je páteří dálkové železniční dopravy, zajišťované společností DB Fernverkehr. Jako servisní partner společnosti DB rozhodujícím způsobem přispějeme k zajištění dostupnosti a provozu vozového parku ICE 4 a zajištění udržitelného výkonu po celou dobu jeho životního cyklu, “ řekl Johannes Emmelheinz, CEO Customer Service Siemens Mobility.

V rámci revize IS 600 bude společnost Siemens Mobility kontrolovat centrální systémy a komponenty jednotek ICE 4 a provádět plánované činnosti údržby. Údržbové práce se budou mimo jiné týkat dveří, systémů ostřikování čelního skla, spřáhel, trakčních podvozků, sběračů proudu, systémů řízení vlaků a brzd. Údržba uvnitř vozidel bude zahrnovat systémy detekce požáru, informační systémy pro cestující, bistro zařízení a hygienická zařízení. Kromě toho budou vyměněna dvojkolí u všech vozů.

Deutsche Bahn objednala od května 2011 u společnosti Siemens Mobility celkem 137 jednotek ICE 4. Každé tři týdny je flotila společnosti DB rozšířena o jednu další jednotku ICE 4. Do loňského prosince dodala společnost Siemens Mobility společnosti Deutsche Bahn 65 objednaných elektrických jednotek ICE 4. První jednotky z této řady jsou provozovány v osobní dopravě od roku 2016.


Foto

Kontakt

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Daniela Černá, telefon: +420 702 194 844
E-mail: daniela.cerna@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz/mobility a http://www.siemens.cz.

 

Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 160 let je lídrem v oblasti dopravních technologií a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč, inteligentních dopravních systémů a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2020, který skončil 30. září 2020, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,1 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 500 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Další tiskové zprávy