Technologie budov, Smart Cities | 13. 03. 2018

Siemens představí pokrok v digitalizaci budov na veletrhu MCE 2018 v Miláně

Climatix C600
  • Digitální řešení a systémy pro výrobce originálních zařízení
  • Vzdálený obslužný systém s cloudovým řešením Climatix IC pro topné, vzduchotechnické, klimatizační systémy (HVAC), tepelná čerpadla, chladicí systémy
  • Aplikace do prostor s komunikativními přístroji zajišťujícími zdravé vnitřní prostředí

Od 13. března do 16. března 2018 představí pod mottem „Vytváříme dokonalá místa“ divize Building Technologies společnosti Siemens AG na veletrhu Mostra Convegno Expocomfort (MCE) v italském Miláně své obsáhlé portfolio produktů a řešení podporujících pokrok v digitalizaci budov. Siemens se zvlášť zaměří na nabídku digitalizovaných řešení a systémů pro výrobce originálních zařízení (OEM), což přinese OEM možnost, vstoupit do nových oborů či zvýšit účinnost služeb.

Divize Building Technologies představí digitální aplikace pro chladicí jednotky a jednotky úpravy vzduchu (AHU) využívající nové řídicí jednotky Climatix C600. Digitální aplikace pro chladicí jednotky budou veletrhu na MCE 2018 vystaveny vůbec poprvé. Nabídka AHU představuje kompletní odzkoušený systém, včetně veškerých potřebných zařízení, který se může snadno připojit ke cloudu. Díky konfigurovatelným integrovaným vstupům a výstupům těchto nových řídicích jednotek je toto řešení plně nastavitelné a hodí se v jakékoliv situaci, počínaje domácím použitím až po rozsáhlé aplikace, např. na letištích. Rozsáhlá konektivita s podporou všech běžných komunikačních standardů umožňuje bezproblémovou integraci do systémů pro správu budov a rychlou, nákladově efektivní integraci síťových zařízení.

Díky řídicím jednotkám Climatix C600 získají OEM zákazníci společnosti Siemens také přístup ke cloudovému systému dálkové správy Climatix IC. Připojení k systému Climatix IC přináší digitalizaci do budov a přidanou hodnotu k nashromážděným datům. OEM výrobci mohou těžit ze zabezpečeného dálkového přístupu, a to v podobě diagnostiky, optimalizace a údržby. Vzdálený přístup umožňuje také optimalizaci servisních výjezdů, což přináší výraznou úsporu nákladů, kratší reakční dobu a tím i vyšší spokojenost zákazníka. Systém Climatix IC umožňuje široké spektrum použití (např. AHU, chladicí systémy, rezidenční vytápění) a lze jej snadno připojit i k jiným existujícím cloudům.

 

Siemens se dále ve své expozici na veletrhu MCE 2018 zaměří na aplikace pro prostory, které mají zajistit příjemné a zdravé vnitřní klima. Firma představí řešení pro proměnlivý objem vzduchu (VAV) a pro topné či chladicí stropy se síťovými přístroji podporujícími veškeré dostupné komunikační protokoly (např. Modbus, KNX, BACnet). Ta budou zahrnovat nové produkty, jako je např. chytrý termostat RDS a senzor jemného prachu, který zajišťuje dobrou kvalitu vzduchu uvnitř budovy. Ten bude mít na veletrhu MCE 2018 svou premiéru.

 

Dále Siemens předvede novou verzi Desigo CC OEM – zcela upravitelnou verzi platformy pro správu budov Desigo CC, která je špičkou ve svém oboru. Využívá modulární software, přičemž základní produkt lze kombinovat s doplňujícími funkcemi, knihovnami různých oborů, integrovanými systémy a aplikacemi i jazykovými balíčky. Řešení pak lze upravovat ve smyslu brandingu, připojení externích aplikací a integrace zařízení. Centrum pro integraci a aplikaci Desigo CC dále vyvíjí různá rozšíření a poskytuje podporu OEM jak ve fázi plánování, tak během provozu. Díky využití digitálního rozhraní zastřešuje platforma pro správu budov Desigo CC širokou řadu oblastí, počínaje HVAC, přes zabezpečení a požární bezpečnost, až po osvětlení a energetické řízení. To vše v jediném uživatelském rozhraní. Díky tomu je možné centrálně řídit, kontrolovat a analyzovat veškeré datové toky, stejně jako spotřebu a stav všech místností.

 

Více informací o Siemens na veletrhu MCE najdete na: www.siemens.com/mce

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum: +420 800 90 90 90


Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

 

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. 

 

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na inteligentní infrastrukturu pro budovy a distribuované energetické systémy a na automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Siemens spojuje digitální a reálný svět ve prospěch zákazníků a společnosti. Prostřednictvím společnosti Siemens Mobility, předního dodavatele inteligentních řešení pro železniční a silniční dopravu, pomáhá Siemens utvářet světový trh služeb v osobní a nákladní dopravě. Prostřednictvím svého většinového podílu ve veřejně obchodované akciové společnosti Siemens Healthineers je Siemens také předním světovým dodavatelem lékařských technologií a digitálních zdravotnických služeb. Siemens drží také menšinový podíl ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti distribuce a výroby elektrické energie, a jejíž akcie jsou kótované na burze od 28. září 2020. Ve fiskálním roce 2020, který skončil 30. září 2020, vytvořila skupina Siemens tržby 57.1 miliard EUR a čistý příjem 4,2 miliardy EUR. K 30. září 2020 měla společnost na celém světě kolem 293 000 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.siemens.com

 

Další tiskové zprávy