Přihlásit se k odběru Stáhnout PDF
Smart Grids

Fluence: globální lídr v akumulaci energie

Akumulační technologie Siemens využívají globální zázemí společnosti Fluence, která vznikla na začátku roku 2018. Jedná se o společný podnik Siemens AG a americké firmy AES kombinující know-how obou společností. Ke dnešnímu dni Fluence získal zakázky na 70 projektů bateriových úložišť o celkové velikosti více než 600 MW, což tvoří 1/5 celkového světového instalovaného výkonu těchto řešení. Mezi hlavní cíle Fluence patří zásobování energií, snižování nákladů, zlepšování energetických systémů a vytváření udržitelnější budoucnosti. Po celém světě dochází k přechodu od centralizovaných energetických systémů k decentralizované a obnovitelné energii. Se stárnoucí infrastrukturou čelí energetické komunity závažným výzvám – modernizaci stávajících sítí pro potřeby příštího století.

Budoucnost ukládání energie kráčí gigawattovými kroky

Prognózy předpovídají velký nárůst poptávky po úložištích energie v důsledku rozmachu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů, předpokládá se, že by instalovaný výkon v roce 2025 mohl dosáhnout až 50 GW, tedy šestnáctinásobku oproti současné hodnotě.Úložiště elektrické energie  budou podnikům a obcím po celém světě nabízet možnost optimalizovat investice do infrastruktury, zvyšovat pružnost sítě a urychlovat nákladově efektivní integraci výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů.

 

Long Beach - největší světový projekt pro ukládání baterií Li-Ion

V blízkosti kalifornského San Diega vzniká pod hlavičkou Fluence projekt Alamitos, největší akumulační zařízení na světě, které pro ukládání elektrické energie využívá lithium-iontové baterie. Po dokončení v roce 2020 bude mít výkon 100 MW a kapacitu 400 MWh, čímž překoná dosavadní nejvýkonnější bateriový úložný systém společnosti Tesla (100 MW/129 MWh) v jižní Austrálii. Alamitos je součástí projektu obnovy elektrické infrastruktury v Kalifornii při které se počítá s nasazováním kombinovaných cyklů a právě bateriových úložišť.


Foto

Mohlo by vás také zajímat