Technologie budov | 28. 04. 2017

Siemens zveřejňuje data o produktech

BIM data
  • BIM data pro více než 1 600 výrobků včetně výrobků pro regulaci budov, automatizaci, KNX a produktů požární bezpečnosti
  • Dostupné ve formátech REVIT, IFC, VDI a CIBSE
  • Automatická aktualizace dat
  • Data jsou poskytována zdarma i včetně aktualizací

Digitalizace si nachází svou cestu do stavebního průmyslu skrze informační modelování budov (BIM). BIM je digitální proces pro plánování, stavbu a provozování budov; výrazně posiluje produktivitu stavebního průmyslu a očekává se, že v průběhu času získá na významu.

 

Divize Building Technologies společnosti Siemens nyní připravila BIM data vhodné pro tuto metodu projektování. BIM data z divize Building Technologies jsou nyní dostupná pro více než 1600 produktů včetně výrobků pro regulaci, automatizaci, KNX a produktů požární bezpečnosti a další výrobky jsou stále přidávány. Do poloviny roku bude databáze dat BIM obsahovat více než 2000 produktů.

 

V současné době jsou data dostupná ve formátu Autodesk REVIT, lze je také konvertovat do otevřeného formátu IFC (Industry Foundation Classes), formátu VDI nebo CIBSE (Chartered Institution of Building Services Engineers), který je používán ve Velké Británii. Záznamy odpovídají požadavkům ISO 16757 (dříve VDI 3805). Další informace o jednotlivých výrobcích lze stáhnout z centrálního internetového úložiště dokumentace Siemens s použitím odkazu integrovaného v každém záznamu BIM.

 

Siemens zpřístupňuje data projektantům a dalším zúčastněným stranám zdarma – lze je stáhnout zde.

Po stažení a instalaci se data aktualizují automaticky.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications 

Kateřina Pištorová, telefon: +420 603 19 66 85

E-mail: katerina.pistorova@siemens.com

 
 

 

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCZ nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta).

Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na http://www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

Další tiskové zprávy