Celofiremní, Průmysl, Industry 4.0 | 10. 05. 2017

Siemens zahajuje výrobu nových digitalizovaných motorů Simotics SD ve Frenštátě pod Radhoštěm

Elektromotor Simotics SD 1LE5

Výrobní závod Siemens Elektromotory Frenštát rozšiřuje své výrobní kapacity o nové digitalizované motory Simotics SD. Ty jsou určeny pro těžký provoz (Severe Duty) např. v petrochemickém či obecném zpracovatelském průmyslu a nabízejí komplexní řešení pro digitalizaci v oblasti technologie pohonů. Díky konceptu „chytrého motoru“ lze data z motoru snadno analyzovat prostřednictvím cloudu a DataMatrix kód umožňuje motor jednoduše identifikovat např. pomocí chytrých zařízení. Závod Siemens Elektromotory Frenštát začal vyrábět motory Simotics SD, konkrétně řadu 1LE5 v osové výšce 315 a 355mm, v dubnu a dodávat je bude zákazníkům do celého světa.


Závod Siemens Elektromotory Frenštát má již sedmdesátiletou tradici a nyní přecházíme do éry tzv. Smart factory. Nejen, že nově uvádíme na trh smart motor Simotics SD 1LE5, ale zahajujeme i spuštění nové montážní linky na motory 1LE5 a 1PH8. Pro výrobu těchto motorů aktuálně nabíráme až sto nových pracovníků. Celkově pak do našeho závodu hledáme až 200 zaměstnanců, kteří se budou kromě manuálních profesí věnovat i výzkumu a vývoji či podpoře prodeje a výroby,“ uvádí ředitel závodu Siemens Elektromotory Frenštát, Roman Valný.

 

O motorech Simotics SD

Nejnovější generace motorů Simotics SD určených pro těžký provoz (Severe Duty) nabízí komplexní řešení pro digitalizaci v oblasti technologie pohonů. Nový design vychází z robustního a kompaktního litinového provedení nízkonapěťového motoru. Koncept vysoké energetické účinnosti by měl zákazníkům i uživatelům zajistit trvalou konkurenční výhodu. Díky mimořádné odolnosti jsou nízkonapěťové motory Simotics SD vhodné pro použití v náročných prostředích, např. s vysokou prašností, silnými vibracemi či v agresivním prostředí. I proto jsou ideálním pomocníkem v petrochemickém průmyslu nebo obecném zpracovatelském průmyslu.

 

Nové kompaktní motory Simotics SD nejsou nikterak náročné na prostor a jsou nabízeny v osových výškách 315mm a 355mm. Nový design s výjimečným systémem odvádění tepla splňuje ty nejpřísnější požadavky na účinnost ve třídách IE3, IE4 a IES2. Nový koncept flexibilních svorkovnic umožňuje jednoduchou montáž na libovolné místo. Siemens nabízí značně výhodné dodací podmínky – lhůty dodání jsou od 15 do 20 pracovních dnů.

 

Nový koncept tzv. „chytrého motoru“ (Smart Motor Concept) v budoucnu umožní jednoduchou analýzu stavových dat motoru v prostředí cloudu MindSphere. Komponenty pohonů jsou v závislosti na délce provozu a zatížení vystaveny různé úrovni opotřebení a neustálému obrušování. Tato zátěž může být často a dlouho okem zcela nepostřehnutelná, ovšem může způsobovat výpadky a neplánované odstávky, a tedy i nevyčíslitelné finanční škody.

 

S konceptem Smart Motor Concept a systémem MindSphere je možné získat přístup k příslušným údajům o motoru odkudkoli na světě. Transparentnost, kterou tato technologie nabízí, zvyšuje produktivitu v rámci celého procesu, například v podobě vyšší dostupnosti, lepší výkonnosti a optimalizovaného servisu.

 

DataMatrix kód jako standardní součást motoru umožňuje strojově čitelnou identifikaci motoru a – například pomocí chytrého zařízení – i rychlý přístup k informacím o motoru, jako je elektronický výkonnostní štítek. Poskytuje tak řadu dalších výhod včetně jednoduššího uvedení do provozu a objednávání náhradních dílů. Využití digitálního dvojčete dále nabízí mnoho cenných pomůcek, např. dvojrozměrné výkresy či trojrozměrné modely.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Communications
Logo

Siemens Česká republika
Koncern Siemens AG

Sledujte naše novinky na Twitteru: www.twitter.com/SiemensCzech
Pripojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ

Další tiskové zprávy