Doprava a logistika | 07. 08. 2017

Siemens se spojí s MRX Technologies – poskytovatelem monitorovacích systémů kolejových vozidel a železniční infrastruktury

  • Divize Mobility společnosti Siemens AG rozšiřuje portfolio v oblasti digitalizace servisu a údržby
  • Společnost MRX Technologies nabízí produkty pro monitorování stavu kolejových vozidel a infrastruktury a kontrolní systémy pro železniční sítě
  • Společnost MRX Technologies bude působit v rámci divize Mobility jako právně nezávislá přidružená společnost koncernu Siemens AG

Společnost Siemens převezme skupinu MRX Technologies a rozšíří tak svoje portfolio v oblasti prediktivní údržby založené na digitalizaci. Skupinu MRX Technologies tvoří společnosti JRB Engineering Pty Ltd., MRX Technologies Ltd., MRX Rail Services Pty Ltd. a MRX Rail Service UK Ltd. Skupina bude vedena jako právně nezávislá firma v rámci divize Mobility. Strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti akvizice.

 

Skupina MRX Technologies nabízí služby výrobcům a provozovatelům železničních systémů již od roku 1996. Disponuje širokou škálou měřicí techniky pro monitorování stavu jednotlivých komponentů kolejových vozidel i železniční infrastruktury. Výstupem měření jsou údaje, které se používají k optimalizaci údržby železničních systémů a zvyšují jejich hospodárnost.

 

„Společnost Siemens se zaměřuje na prediktivní údržbu vycházející z aktuálního stavu. Díky digitálnímu sledování komponentů a systémů spolu s odbornou analýzou dat mohou naši systémoví experti rozpoznat zdroje závad už v rané fázi. Akvizicí skupiny MRX Technologies jsme získali vysoce kompetentního partnera pro sběr širokého spektra dat o železničních systémech – základ našeho centrálního diagnostického systému,” říká Johannes Emmelheinz, ředitel servisu divize Mobility společnosti Siemens AG.

 

„Naším cílem je nabídnout zákazníkům ještě vyšší dostupnost systému. Digitalizací dat z údržby v kombinaci se systémem pro analýzu dat a s odbornými znalostmi firmy Siemens vytváříme unikátní nabídku v tomto oboru,” říká Jim Blair, akcionář a jednatel skupiny MRX Technologies.

 

Prediktivní údržba kolejových vozidel a železniční infrastruktury získává na důležitosti. Provozovatelé vyžadují v dnešní době od svých vozidel a infrastruktury téměř stoprocentní disponibilitu, protože závady je stojí finance, způsobují zpoždění a obtěžují cestující, přepravce i zákazníky v nákladní dopravě. Železniční dopravci stále častěji přenášejí odpovědnost za údržbu kolejových vozidel na jejich výrobce. V důsledku toho jsou objednávky nových vozidel nyní zpravidla spojeny s dlouhodobými smlouvami o údržbě, někdy až do konce jejich plánovaného životního cyklu.

 

Společnost Siemens patří mezi lídry v železničním průmyslu v dodávkách kolejových vozidel, infrastruktury a služeb. Jako první v tomto oboru začala provozovat speciální datové středisko „Mobility Data Services Center“, které sídlí v Mnichově v Německu. Z kolejových vozidel a traťových zařízení jsou do střediska přenášeny velké objemy dat, které se zde průběžně shromažďují a analyzují v centrálním diagnostickém systému. Na základě analýz jsou predikována možná selhání systému a technikům v depech společnosti Siemens i provozovatelům jsou v předstihu odesílána doporučení pro okamžitou nebo plánovanou údržbu.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kateřina Pištorová, telefon: +420 603 19 66 85
E-mail: katerina.pistorova@siemens.com

 

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCZ nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na http://www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

Další tiskové zprávy