Energetika | 12. 11. 2013

Siemens dodá parní a spalovací turbíny do Thajska

parni_SST400.jpg
  • Celkový objem zakázky přesahuje 8 miliard korun
  • Malí výrobci energie využijí podpůrný vládní program
  • Celkový výkon spalovacích turbín je více než 1000 MW, parních 210 MW

Divize Siemens Energy dodá 20 průmyslových spalovacích turbín a 5 průmyslových parních turbín do Thajska. Spalovací turbíny budou vyrobeny ve Švédsku, parní v Brně. Turbíny budou vyrábět tepelnou a elektrickou energii v několika kombinovaných cyklech po celém Thajsku. Celkový objem zakázek pro Siemens, včetně instalace a najetí zařízení je více než 8 miliard korun. Zákazníkem jsou nezávislí výrobci energie producers Amata B. Grimm Power Limited (ABP) a SSUT Co. Ltd. & PPTC Co. Ltd.

Zakázka je součástí třetí fáze thajského vládního programu na podporu malých výrobců energie. Podmínkou čerpání podpůrného programu je, že alespoň 5% vyrobené tepelné energie bude dodávat průmyslovým zákazníkům ve formě páry nebo horké vody. Elektrárna tak plní částečně i roli teplárny, což zvyšuje celkové využití paliva.

Siemens od roku 2010 získal v Thajsku zakázky na dodávku 20 spalovacích turbín, z nichž 18 bylo uvedeno do provozu. Brněnský závod v tomto období úspěšně dokončil dodávku 5 parních turbín thajským zákazníkům.


Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 122 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2012 obrat 32,5 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 21,5 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry. Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení v oblasti průmyslu, energetiky, zdravotnictví a infrastrukturních řešení pro města a jejich okolí. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 40 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2012 dosáhl Siemens obratu 78,3 miliard EUR s čistým ziskem 5,2 miliard EUR a zaměstnával zhruba 370 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz a http://www.siemens.com.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

 

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCZ nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na http://www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

Lenka Valíčková, telefon: +420 603 196 685

E-mail: lenka.valickova@siemens.com


Další tiskové zprávy