Energetika, Smart Cities | 13. 09. 2017

Siemens ČR partnerem výročního zasedání International Energy Club

Siemens ČR se v zastoupení své divize Energy Management stal partnerem konference International Energy Club, která se uskuteční ve dnech 13. – 14. září v Ostravě. Již 8. ročník této prestižní akce nese název Svěží vzduch pohledem energetiky EU a ČR. Firma zde představí možnosti uplatnění chytrých akumulačních prvků v české energetice.


International Energy Club (IEC) je nezávislou diskusní platformou, která nabízí možnost uzavřeného jednání o otázkách, jež jsou rozhodující ve vztahu k rozvoji trhu, konkurenceschopnosti České republiky a směřování energetiky v Evropské unii. Je exklusivně určena odborné veřejnosti a představitelům veřejné správy.

Společnost Siemens na IEC představí současné světové trendy v akumulaci energie i řešení pro českou energetiku. „Téma velkokapacitní bateriové akumulace se v Česku stává mimořádně zajímavým; v Jihočeském kraji aktuálně vzniká největší tuzemský bateriový systém. Naše zařízeníSIESTORAGE (Siemens Energy Storage) o kapacitě 1 MWh bude nainstalováno v areálu rozvodny 10/22 kV Mydlovary společnosti E.ON,“ říká Tomáš Hüner, ředitel divize Energy Management, Siemens ČR, který také na konferenci vystoupí. Akumulace energie je nedílnou součástí konceptu chytrých sítí (Smart Grids) a chytrých měst (Smart Cities).

Záštitu nad letošním ročníkem IEC převzal Jiří Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR, Richard Brabec, ministr životního prostředí ČR, Evžen Tošenovský, člen ITRE Evropského parlamentu a Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

„Také letos se nám do Ostravy podařilo přilákat celou plejádu uznávaných odborníků. Jednat se bude o ◦evropských dotacích a smogu, decentralizaci a nejisté budoucnosti energetického strojírenství v České republice, jakož i o dopravě a chytrých řešeních. Byli bychom rádi, kdyby se diskutující dokázali s ohledem na potřeby energetiky shodnout na tom, co by určitě nemělo chybět v příštím vládním prohlášení,“ doplnil Michal Dolana, jednatel poradenské společnosti DDeM, která je organizátorem IEC.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Communications
Logo

Siemens Česká republika
Koncern Siemens AG

Sledujte naše novinky na Twitteru: www.twitter.com/SiemensCzech
Pripojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ

Další tiskové zprávy