Technologie budov, Smart Cities | 01. 08. 2017

Siemens AG získal Evropskou cenu za energetické služby pro rok 2017

  • Ocenění EESA 2017 za Projekt energetických služeb se zaručeným výsledkem (EPC) pro nemocnici Hvidovre Hospital v Dánsku.
  • Záruka úspory energií až 33 procent ročně.
  • Komplexní program energetických úspor zajištěných optimalizací technických zařízení a rozšířením systémů obnovitelné energie.

Divize Building Technologies společnosti Siemens AG získala Evropskou cenu pro energetické služby se zaručeným výsledkem (EESA) za rok 2017 v kategorii “Nejlepší evropský projekt energetických služeb“. Ocenění si Siemens odnesl za projekt energetických služeb se zárukou (EPC) pro nemocnici Hvidovre Hospital v Dánsku, který je v současnosti vůbec největším EPC projektem v zemi.

Jeho realizace umožní nemocnici o rozloze 245 000 m², situované nedaleko Kodaně, snížit spotřebu tepla o 41 procent a spotřebu elektrické energie o 23 procent. Celková spotřeba energií klesne přibližně o jednu třetinu.

 

V rámci projektu dojde k rozšíření stávajícího velkého nemocničního fotovoltaického systému, instalaci větrných turbín a geotermálního úložiště energií, optimalizaci stávajících technických systémů a modernizaci celého systému řízení. Dokončení modernizace a rozšíření energetických systémů je plánováno na konec prosince 2018. Hodnota celé investice je 23 milionů euro.

 

Modernizace bude přínosem také pro pacienty nemocnice Hvidovre Hospital: systém pro úplnou automatizaci místností Siemens Desigo TRA (Total Room Automation) umožní pacientům ovládat osvětlení, topení, ventilaci, ale i závěsy a rolety přímo z terminálu umístěného u lůžka a zajistí tak poskytování individuálního komfortu.

O ceně EESA

Evropská cena za energetické služby (EESA) je součástí Iniciativy evropských poskytovatelů energetických služeb ke splnění cílů EU do roku 2020 v oblasti úspor energie (EESI 2020). Tato iniciativa si klade za cíl podporu využívání energetických služeb se zaručeným výsledkem v Evropě. Cena EESA představuje ocenění a uznání mimořádného úsilí a úspěchu v této oblasti. Tento rok se slavnostní předání cen konalo v Berlíně.

V roce 2009 získal ocenění EESA energeticky úsporný projekt ve výrobním závodě Mohelnice, který realizovala divize Building Technologies Siemens ČR.

 

Siemens Building Technologies vytváří perfektní místa pro život

V Siemens věříme, že místa, kde trávíme čas, ovlivňují náš život. V  dnešní době tráví lidé téměř 90 % času v budovách – nejen v doma, ale hlavně v kancelářích, výrobních halách, školách, nemocnicích, domovech důchodců apod. Cílem divize Building Technologies Siemens je, udělat z nich to nejlepší místo pro život. Naše výrobky a řešení pomáhají vytvořit takové prostředí, ve kterém se lidé mohou cítit bezpečně a pohodlně, aby mohli žít život, jaký chtějí. Více na http://www.siemens.cz/perfectplaces a také na twitteru PerfectplacesCz

 

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kateřina Pištorová, telefon: +420 603 19 66 85
E-mail: katerina.pistorova@siemens.com

 

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCZ nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na http://www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

Další tiskové zprávy