Nové

Siemens Česká republika
Tiskové centrum



28.7.2016

Společnost Siemens představila instalaci svého unikátního systému řízení budov Desigo CC také pro menší budovy a čistou výrobu. Ukázkovou továrnou se stal švýcarský provoz Albis Optoelectronics AG, kde se vyvíjí vysokorychlostní fotodiodové čipy pro telekomunikační průmysl. Desigo CC zde monitoruje a ovládá klimatizaci pro zajištění dokonalé čistoty v místnostech.

Divize Mobility společnosti Siemens představila ve spolupráci s firmou Infineon radarovou technologii pro autonomní a systémem propojené řízení dálnic. Systém využívá nového typu radarového čidla, které komunikuje přímo s auty. Díky němu se vozy budou moci přímo napojit na dálniční infrastrukturu, což umožní optimalizovat dopravní toky a účinně předcházet rizikům. Test systému Siemens a Infineon proběhne na bavorské dálnici A 9. Technologie pro inteligentní infrastrukturu Siemens využívá i v rámci tzv. chytrých měst, kde slouží ke zlepšení života jeho obyvatel.

  • Siemens investuje do next47 v následujících pěti letech 1 miliardu eur
  • Next47 se chce zaměřit na oblasti jako je umělá inteligence a decentralizovaná energetika
  • Odolné průmyslové monitory a panelové PC Simatic pro operátorské řízení a monitoring ve speciálních provozních prostředích
  • Nerezové provedení Simatic Inox Pro s vysokým krytím IP66K pro hygienické provozy
  • Panelové PC Simatic Ex OG pro použití v nebezpečných zónách 1/21 a 2/22 v chemickém a ropném průmyslu a plynárenství
19.7.2016

Společnost Siemens dodala v rámci modernizace uhelné elektrárny v německém Mannheimu-Neckarau hlavní řídicí technologie, transformátory, přípojky k vysokonapěťové síti a elektrickou požární signalizaci. Díky moderním technologiím Siemens patří nyní elektrárna Blok 9 Grosskraftwerk Mannheim mezi jeden z nejefektivnějších bloků uhelných elektráren na světě.