Nové

Siemens Česká republika
Tiskové centrumSpolečnost Siemens se stala partnerem platformy 100 Resilient Cities (100RC), která v celosvětovém měřítku pomáhá městům a jejich obyvatelům připravit se na zátěžové situace a stát se odolnějšími vůči sociálním a ekonomickým výzvám. Siemens, jakožto jeden z partnerů, přináší členským městům v platformě 100RC své know-how v oblasti energetiky, dopravy, stavebních technologií v souladu s konceptem chytrých měst.

  • Nový komunikační procesor CP 443-1 OPC UA s podporou OPC UA standardu
  • Otevřené rozhraní systému Simatic S7-400 pro průmyslový ethernet
  • Komunikační standard mezi různými výrobci
  • Využití v automobilovém, ropném, plynárenském i potravinářském průmyslu
23.8.2016

Společnost Siemens realizuje prostřednictvím své divize Building Technologies v Pardubickém kraji EPC projekty s celkovou úsporou 71 milionů korun. Siemens, který zvítězil ve veřejné soutěži, navrhl energetické úspory pro celkem 17 objektů, jako jsou odborné školy, gymnázia a sociální ústavy v 13 různých městech v kraji. Kromě Pardubic půjde např. o města jako Chrudim, Vysoké Mýto nebo Česká Třebová. Všechny projekty budou hotovy do konce roku 2016.

Společnost Siemens představuje nové moduly připravené na novou generaci programovatelných automatů Simatic - Siwarex WP521 ST a WP522 ST. Jedná se o první moduly, které byly speciálně vyvinuty pro účely vážení v rámci řídicího systému Simatic S7-1500. Oba vážící moduly jsou ideálním řešením pro jednoduchou integraci standardních aplikací pro vážení, např. plošinových nebo násypných vah, do PLC Simatic S7-1500.

  • Sinamics V20 nabízí všechny funkce ve zvlášť kompaktním formátu
  • Nové velikosti FS AA a FS AB jsou široké pouhých 68 milimetrů a pokrývají výkon od 0,12 kW do 0,75 kW
  • Integrovaný EMC filtr třídy C1 snižuje elektromagnetické rušení pro použití v bytových a komerčních prostorech