Nové

Siemens Česká republika
Tiskové centrumMinistryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštívila v pátek 24. června výrobní závody Siemens v Mohelnici a osobně se seznámila s účastníky programu Restart@Siemens na pomoc lidem bez domova. V rámci tohoto programu český Siemens vybraným osobám nabízí zaměstnání a po dobu jednoho roku hradí náklady na bydlení. Současně spolu s neziskovými organizacemi poskytuje sociální podporu a poradenství. Ministryně Michaela Marksová poskytuje programu Restart@Siemens záštitu již od jeho zahájení v roce 2015.

Společnost Siemens se tradičně účastní brněnského Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos již po 58. představí své unikátní portfolio technologií pro segment stavby obráběcích strojů. V hlavním pavilonu P návštěvníkům ukáže, jak zvýšit flexibilitu a efektivitu výroby a zároveň snížit dobu uvedení produktu na trh s využitím digitálních technologií Siemens, které obsahují kompletní integrované portfolio průmyslového softwaru a automatizační techniky.

22.6.2016
  • Siemens a Gamesa podepsaly závazné smlouvy o spojení svých aktivit v oblasti větrné energie
  • Aktivity obou společností se velmi dobře vzájemně doplňují, co se týká pokrytí jednotlivých trhů, portfolia výrobků i technologie a z jejich sloučení budou těžit zákazníci i akcionáři
  • V nově vzniklé společnosti, jejíž výsledky budou zahrnuty do konsolidovaných výsledků koncernu Siemens, bude mít Siemens podíl 59 procent a Gamesa 41 procent
  • Akcionáři Gamesy v rámci dohody o spojení aktivit obdrží od Siemensu 3,75 EUR na akcii
  • Roční synergie na úrovni provozního zisku (EBIT) by měla dosáhnout přibližně 230 milionů EUR
  • Nový podnik bude mít sídlo a centrálu ve Španělsku a bude i nadále zapsán ve španělském obchodním rejstříku. Ze Španělska budou rovněž řízeny elektrárny na pevnině, pobřežní elektrárny budou řízeny z Hamburku a Dánska.
  • Nově vzniklý podnik bude i nadále výrazně aktivní na stejných trzích

Společnost Siemens dodala pro nově postavený Gotthardský železniční úpatní tunel (délka 57 km), který je nejdelším tunelem na světě, řídicí a protipožární systémy. Bezpečnostní systém Siemens zahrnuje více než 200 000 snímačů, řídicí elektroniku a monitorovací zařízení. I díky těmto moderním technologiím bylo možno nový tunel počátkem června otevřít pro osobní železniční dopravu.

Společnost Siemens Česká republika dodala prostřednictvím své průmyslové divize Process Industries and Drives světově unikátní řešení pro variabilní testování elektrických pohonů do nově otevřeného Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) v Plzni. Díky na míru upravenému řešení modulárních frekvenčních měničů SINAMICS S120 Cabinet Modules, tak mohou v laboratoři RICE v reálných podmínkách testovat troleje, trakční pohony vlaků, pohony pro hybridní autobusy, metro, ale i např. baterie.