Celofiremní | 25. 11. 2013

Brněnský Siemens poráží ruskou konkurenci

Vyrobni_hala_SIT.jpg

Brněnský Siemens dodá pro jeden z největších ruských hutních kombinátů, firmu Uralsteel, turbínu o výkonu 22MW, která nahradí dosud pracující turbínu z roku 1976. Siemens zvítězil v soutěži i nad původním výrobcem zařízení, domácí ruskou firmou NZL.


Firma Uralsteel ze skupiny Metalinvest Group, se rozhodl pro výměnu stávající turbíny NZL z roku 1976 ve svém hutním kombinátě ve městě Novotrojick. Podmínkou ale bylo, že nedojde ke změně základů ani příslušenství turbíny.

„Brněnští konstruktéři patří ke světové špičce, a navrhli tedy turbínu, která přesně odpovídá velikosti základů a je možné ji bez úprav napojit na stávající olejový systém a systém regulace a ochran“, říká Vladimír Štěpán, ředitel Siemens, s.r.o., odštěpný závod Industrial Turbomachinery.


Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v Česku. Již 123 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Vytváří 10,5 tisíce pracovních míst, což jej řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2012 obrat 32,5 miliard Kč. S objemem exportu, který dosáhl 21,5 miliard Kč, se Siemens v České republice řadí mezi největší exportéry.

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a mezinárodní působení v oblasti průmyslu, energetiky, zdravotnictví a infrastrukturních řešení pro města a jejich okolí. Siemens AG je největším poskytovatelem technologií šetrných k životnímu prostředí, které generují 40 % jeho celkového obratu. Ve finančním roce 2012 dosáhl Siemens obratu 78,3 miliard EUR s čistým ziskem 5,2 miliard EUR a zaměstnával zhruba 370 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz a http://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., odštěpný závod Industrial Turbomachinery zajišťuje služby pro celý životní cyklus průmyslových parních turbín. Více než sedm set odborníků zde pracuje ve vývoji, konstrukci, výrobě, obchodu a servisu, a to nejen v Brně, ale i v zahraničních lokalitách, kde instalují turbíny přímo u zákazníků. První turbína byla v závodě vyrobena v roce 1903, tedy více než před sto lety. Siemens vstoupil do závodu v roce 2003.

Foto

Kontakt

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: mariana.kellerova@siemens.com

 

Připojte se k nám na Facebooku (www.facebook.com/SiemensCZ nebo na Twitteru (@SiemensCzech, @chytramesta). Více informací o výzkumu a vývoji naleznete na http://www.siemens.cz/press/inovace-a-zajimavosti

Lenka Bernklauová, telefon:+420 603 196 685

E-mail:lenka.bernklauova@siemens.com


Další tiskové zprávy